caesural میلیون معامله سهام بورس سمنان اوراق بورس

caesural: میلیون معامله سهام بورس سمنان اوراق بورس شاخص سهام

گت بلاگز اجتماعی حجاج عزت و عظمت خود را در حج حفظ کنند

حضرت آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت:عزت امری تحمیلی نیست که ما بخواهیم به زائر یا حاجی عزت بدهیم، زائران باید خود مراعات کنند و همه اعمال آن ها با ظ

حجاج عزت و عظمت خود را در حج حفظ کنند

به گزارشحوزه رفاه و تعاونگروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید، امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت و آقای حمید محمدی، رییس شرکت حج وزیارت کشور به بیان و اهمیت جایگاه حج پرداخت و این عنوان را از پرسشها مهم دینی دانست.
وی افزود: گرچه حج سالی یکبار و جهت مستطیعان حج برگزار می شود؛ ولی گاهی بعضی افراد در طول عمرشان توفیق حضور بیش از یکبار به این فریضه مهم را پیدا نمی کنند که باید قدردان چنین توفیق الهی باشند و از آن به خوبی بهره بگیرند تا ذخیره آخرت آن ها باشد.

عبارات مهم : زائران

حضرت آیت الله جوادی آملی به عظمت و جایگاه کعبه اشاره کرد و گفت: کعبه از جایگاه و ارزش خاصی برخوردار است و کسی نمی تواند به آسانی این عظمت و جایگاه را درک کند. حیات و ممات انسان در کعبه است.
وی با بیان اینکه قبولی تمامی مناسک و اعمال انسان به انجام آن به سوی قبله و کعبه هست، تصریح کرد: تمام زندگی ما کعبه و قبله است و کعبه تنها منحصر در حج و حضور در مکه نمی شود؛ هر لحظه ما حضورمان را متوجه کعبه می کنیم و کعبه همتای قرآن کریم است.
حضرت آیت الله جوادی آملی از حج به عنوان یک فعل یاد کرد؛ ولی توجه به کعبه را بسیار مهم دانست و از مدیران و روحانیان کاروان ها خواست جهت بهره گیری زیاد از معنویات حج به زائران آموزش های مورد نیاز را ارائه دهند.
مفسر برجسته قرآن کریم به اهمیت و جایگاه زائران و حجاج اشاره کرد و راجع به عزت و عظمت حجاج گفت: عزت امری تحمیلی نیست که ما بخواهیم به زائر یا حاجی عزت بدهیم، زائران باید خود مراعات کنند و همه اعمال آن ها با ظرافت و عزتمندانه انجام شود در خرید، رفت و آمد و برخورد با دیگران نیز عزتمندانه واکنش‌ها کنند تا هر لحظه با عزت باشند.
وی حفظ عزت و عظمت جمهوری اسلامی را خواستار شد و اظهار داشت: انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران در دنیا عزتمند و با عظمت هست، حجاج نیز باید این عزت و عظمت را به خوبی حفظ کنند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: زائران | اخبار حج و زیارت | کعبه | عزت حجاج | آیت الله جوادی آملی | حج |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog