caesural میلیون معامله سهام بورس سمنان اوراق بورس

caesural: میلیون معامله سهام بورس سمنان اوراق بورس شاخص سهام

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی هشدار نسبت به زیاد کردن قاچاق درپی زیاد کردن تعرفه‌ها

رئیس هیات مدیره فدراسیون واردات تصریح کرد: زیاد کردن تعرفه‌ها باعث کم کردن چشمگیر واردات از مجاری رسمی می‌شود و می‌تواند به زیاد کردن قاچاق کالا دامن بزند.&nbsp

هشدار نسبت به زیاد کردن قاچاق درپی زیاد کردن تعرفه‌ها

هشدار نسبت به زیاد کردن قاچاق درپی زیاد کردن تعرفه ها

عبارات مهم : ایران

رئیس هیات مدیره فدراسیون واردات تصریح کرد: زیاد کردن تعرفه ها باعث کم کردن چشمگیر واردات از مجاری رسمی می شود و می تواند به زیاد کردن قاچاق کالا دامن بزند.

فرهاد احتشام زاد در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در ماه های اخیر زیاد کردن تعرفه ها در شرایطی در شرکت توسعه تجارت رقم خورده است که در دنیای توسعه یافته، کشورها جهت پیوستن به “WTO” به منظور حمایت از مصرف کنندگان و بخش شخصی به متعادل کردن تعرفه ها اقدام می کنند.

وی ادامه داد: به دنبال اعلام زیاد کردن غیرمنطقی تعرفه ها، فدراسیون واردات کشور عزیزمان ایران به استناد ماده ۲ و ۳ قانون اصلاح مستمر محیط کسب و کار به کمک بیست ویک تشکل فعال و با سابقه در حوزه متفاوت تخصصی واردات به تحلیل این مناسبت و نتیجه های آن پرداخت که در روزهای اخیر به دفتر رییس اتاق بازرگانی صنایع و معادن کشور عزیزمان ایران جهت پیگیری ارسال شده است است.

هشدار نسبت به زیاد کردن قاچاق درپی زیاد کردن تعرفه‌ها

رئیس هیات مدیره فدراسیون واردات تصریح کرد: بررسی ها و مطالعات انجام شده است نشان می دهد، یکی از بزرگترین نگرانی ها کم کردن چشمگیر حجم واردات از مجاری مهم هست. این مناسبت منجر به جنبش قاچاق در زمینه واردات کالاهای مذکور به وسیله سودجویان می شود، لیکن تعرفه اکثر کالاها در کشورهای همسایه بسیار پایین تر از کشور عزیزمان ایران است.

احتشام زاد اضافه کرد: به دنبال این اتفاق آینده نگری می شود، خرید کالای شناسنامه دار و مورد نظارت از سوی شرکت حمایت حقوق مصرف کنندگان به سمت کالاهای قاچاق، تقلبی، تاریخ مصرف گذشته حرکت کند؛ رویدادی که به قطع، تناوب ارائه خدمات بعد از فروش، اطمینان از کیفیت و سلامت کالا را مختل می کند.

رئیس هیات مدیره فدراسیون واردات تصریح کرد: زیاد کردن تعرفه‌ها باعث کم کردن چشمگیر واردات از مجاری رسمی می‌شود و می‌تواند به زیاد کردن قاچاق کالا دامن بزند.&nbsp

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران افزود: یکی دیگر از نتیجه های گزارش تدوین شده، رشد بیش از حد قیمت کالاهای مذکور با توجه به زیاد کردن تعرفه هست. ضمن اینکه موارد متعددی مانند زیاد کردن قیمت ارز و عدم شفافیت فرایند قیمت گذاری در دفتر تعیین ارزش گمرک، ضریب تبدیل ارزهای متفاوت از دلار آمریکا و از این قبیل موارد نیز در قیمت تمام شده است کالا تاثیرگذار هستند. کم کردن قدرت خرید مصرف کنندگان و کم کردن سطح مصرف به معنای کم کردن میزان فروش فعالان اقتصادی هست. درکنار این افت کشش تولید و کمبود عرضه در بازار و متعاقب آن زیاد کردن قیمت از جمله چالش های پیش رو است.

وی اضافه کرد: براساس بررسی های انجام شده، نمی توان زیاد کردن قیمت کالاهای تولید داخل که مواد اولیه، ماشین آلات و همچنین تکنولوژی تولید آنها که وارداتی است را نادیده گرفت، چراکه در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد از واردات کشور به کالاهای واسطه ای و سرمایه ای تخصیص داده شده است دارد. همچنین عدم امکان مسابقه پذیری محصولات تولیدی – صادراتی با توجه به زیاد کردن قیمت کالاهای تولید داخل را نباید فراموش کرد که قطعا در میان مدت کم شدن قیمت بهره وری کارگاه ها و افت کیفیت محصولات تولیدی را باعث می شود.

به گزارش، در ماه های گذشته زیاد کردن تعرفه واردات جهت بعضی کالاها از سوی شرکت توسعه تجارت اتخاذ شده است هست. این زیاد کردن تعرفه ها مورد انتقاد بخشی از واردکنندگان قرار گرفته هست، چراکه معتقدند زیاد کردن تعرفه ها در شرایطی که تعرفه ها در کشورهای همسایه پایین تر از تعرفه های کشور عزیزمان ایران است به مسابقه پذیری لطمه می زند و از طرفی واردات رسمی را کم کردن و واردات غیر رسمی را زیاد کردن می دهد. ولی بعضی معتقدند که با توجه به وجود واردات بی رویه زیاد کردن تعرفه ها در مورد بعضی کالاها می تواند جلوی این واردات بی رویه را بگیرد. البته بر اساس آمارها در سال های اخیر روند واردات نزولی بوده و حدود ۲۰ میلیارد دلار کم کردن پیدا کرده است.

هشدار نسبت به زیاد کردن قاچاق درپی زیاد کردن تعرفه‌ها

واژه های کلیدی: ایران | واردات | وارداتی | بازرگانی | قاچاق کالا | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog